אתם מאבדים המון כסף!! קבלו עצה על איתור כספים קופות גמל ממומחה

איתור כספים קופות גמל
תוכן עניינים

תתפלאו אולי לשמוע, אבל ישנו סכום כסף לא מבוטל שמגיע על פי הערכות שונות ליותר מ – 5 מיליארד שקלים, ששייכים לאנשים ביושר, אך הם לא דורשים אותם. מדובר על קרנות פנסיה וקופות גמל אשר הבעלים שלהם לא מודעים לקיומם, ולא דורשים את הכסף.

במשרד האוצר הבינו את הבעיה, ופתחו אתר אינטרנט בשם הר הכסף אשר בו ניתן לבצע איתור כספים קופות גמל בלחיצת כפתור.

כל מה שצריך לעשות הוא להזדהות באמצעות מערכת ההזדהות של האתר, ולאחר מכן תוכלו לראות את כל קופות הגמל, קרנות הפנסיה, ביטוחים על שמכם ועוד.

את האתר הקים משרד האוצר בשיתוף בנק ישראל והשימוש בו הוא ללא תשלום.

למה כדאי לבצע איתור כספים קופות גמל?

מי שחושד או מסתפק האם קיים על שמו קופת גמל או קרן פנסיה שהוא לא מודע לקיומה, לא צריך לשכנע אותו לבצע את הבדיקה.

אתם מכירים אדם שמספרים לו שכמה אלפי שקלים שוכבים בצד עבורו, והוא לא ילך לבדוק?

אמנם, ישנם אנשים שטוענים שאין כל סיבה שיהיה להם קופת גמל או קרן פנסיה שהם לא מודעים לקיומם, אך חשוב לדעת כי לא פעם אנשים מופתעים לגלות קופת גמל שפתחו בעבר ונשכחה מהם, או קרן פנסיה ששייכת למקום עבודה בה עבדו לפני שנים רבות.

לעיתים מדובר היה על סכום כסף קטן, אך במהלך השנים הכסף שהושקע מן הסתם הכפיל את עצמו פי כמה וכמה, ויכול להיות מאוד שמדובר על סכום כסף גדול.

איך מבצעים את החיפוש?

אלי חרד מתכנן פיננסי, מסביר שהחיפוש מתבצע באמצעות אתר הר הכסף כאשר בשלב הראשוני יש לבצע הזדהות הכוללת מספר פרטים שאמורים להיות ידועים רק לאדם עצמו.

לאחר הזדהות תעברו למסך שם מוצגים קופות הגמל וקרנות הפנסיה אשר מופיעות במערכת על שמכם.

במידה ומצאתם קופה שאתם לא מכירים, תוכלו להיכנס ולקבל פרטים אודות הגוף אשר מנהל את הקופה, כך שתוכלו ליצור אתו קשר ולהבין על מה מדובר.

בנוסף, במידת הצורך ניתן לקבל עזרה מחברה אשר מעניקה שירות של חיפוש באתר הר הכסף, כאשר אנשי החברה יוכלו לערוך את הבדיקה לאחר שתביאו להם את הפרטים האישיים שלכם, ולהסביר לכם את תוצאות הבדיקה בצורה המובנת לכל אדם.

חשוב לדעת, כי החיפוש על כל מספר זהות מוגבל ל – 10 חיפושים, כך שמומלץ לאחר כל חיפוש לשמור היטב את הנתונים העולים, ולחסוך צורך בחיפוש נוסף ללא סיבה.

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שוק ההון