לספור את 7 חוויות הנסיעות המדהימות ביותר בחיות הבר (קריאה של 9 דקות)

תוכן עניינים

העולם מלא בחיות בר מדהימות. מהיערות הצפופים ביותר בדרום אמריקה, ועד המדבריות היבשות ביותר של אפריקה והאוקיינוסים הפתוחים האינסופיים, הפלנטה שלנו תומכת במגוון עשיר של חיים. למרבה הצער, רבים מבתי הגידול והמינים הללו מאוימים בהכחדה. אחת הדרכים הטובות ביותר להציל אותם היא שמטיילים יבקרו במדינות בהן הם שורדים. על ידי ביקור בפארקים לאומיים, מקדשים ומוסדות אחרים התומכים בעבודות שימור, המטיילים יכולים לסייע ביצירת מקומות עבודה ופרנסה. זה מייצר הכנסה עבור אנשים שעשויים לנקוט אחר ציד, רישום עצים ופשע חיות בר כדי לפרנס את משפחותיהם. לכלכלות לאומיות המסתמכות חלקית על שמירת חיות הבר יש סיבה לשמר ולשחזר את סביבתן הטבעית, ולכן המבקרים ממשיכים לנהור לראות את החיות המדהימות שקוראות לבית הארץ.

יתר על כן, ראיית חיות הבר בסביבתה הטבעית היא אחת החוויות המעשירות ביותר בחיים. זה בטח תהילת הכתר של כל הרפתקה, בין אם זה באפריקה, באסיה, בדרום אמריקה או בקצה כדור הארץ באנטארקטיקה. כאן ספרנו את 7 חוויות החיות המדהימות שלנו ואמרנו לך לאן אתה צריך ללכת כדי לגלות אותן בעצמך.

# 7 פינגווינים, אנטארקטיקה

אנטארקטיקה היא השממה האמיתית האחרונה על הפלנטה שלנו, המקום היחיד שהאנושות לא נגעה בה יחסית. כתוצאה מכך, חיות הבר כאן שופעות ובדרך כלל פחות זהירות מאנשים. מסיבות אלו אנטארקטיקה היא אחד המקומות הטובים ביותר בעולם לבקר בהם לחופשת חיות בר. מושבות ענק של פינגווינים באיי דרום ג'ורג'יה ובאיי שטלנד הדרומיים מצטופפים מהקור. כלבי ים מגושמים עושים את דרכם לים. לווייתנים ענקיים שוברים את פני המים. שייט משלחת ליבשת השביעית בטוח לא יספק סוף למפגשים מרתקים.

סיור מומלץ: Quest Polar Circle

King penguins on South Georgia

# 6 פילים אסייתיים, סרי לנקה

קרוב המשפחה המוכר פחות לפיל האפריקאי האדיר, הזן האסייתי מעט קטן ושעיר יותר. זהו יצור מפואר באותה מידה, המאכלס את הג'ונגלים והמישורים של האי טיפת הדמעות של סרי לנקה . במדינה שוכנים שפע של פארקים לאומיים, אשר באודוואלווה אוכלוסיית הפילים הגדולה ביותר שלהם – יותר מ -400 אנשים מסתובבים בפארק בעדרים של עד 50 בעלי חיים. קל יותר לזהות נמרים בסרי לנקה מאשר באפריקה, והאי הוא ביתם של עצלנים ולווייתנים מול החוף, מה שהופך אותו לאחד מיעדי הטבע המובילים בעולם.

סיור מומלץ: ספארי בסרי לנקה

# 5 פנדות ענק, סין

פנדת הענק היא הסמל הלאומי של סין . הדוב החמוד והמגושם הזה הוא נדיר להפליא, וכמעט בלתי אפשרי למצוא אותו בטבע. בזכות כריתת יערות וחקלאות הוא נסוג מחלק גדול מהטווח שלו. ההרים הבלתי נגישים של מרכז סין מציעים כעת לפנדה את מקלט הסופי שלה. כמין הדגל של המדינה, היא מרוויחה משלל יוזמות שימור, החשובה ביותר היא בסיס המחקר של צ'נגדו מגידול פנדה ענקית. כאן מוגנות ומגדלות פנדות ענק, מה שמאפשר למבקרים לראות פנדות לתינוקות, כמו גם מבוגרים שנהנים מחטיף הבמבוק המועדף עליהם. שום ביקור לראות את אתרי התרבות הרבים בסין לא היה מושלם ללא עצירת ביניים לפגוש את המין המדהים הזה.

סיור מומלץ: החומה הגדולה ופנדות ענק

Pandas in Chengdu

# 4 צבי ענק, איי גלפגוס

אין בשום מקום אחר כמו איי איי גלאפגוס . בארכיפלג האקוודורי המרוחק הזה פיתח צ'ארלס דרווין את תורת האבולוציה פורצת הדרך שלו. מיקום האיים מסביר את המגוון המדהים של החיים שנמצא כאן, שכן המינים התפתחו בבידוד. רוב חיות הבר הן אנדמיות, כלומר הן אינן נמצאות בשום מקום אחר על פני כדור הארץ. מאיגואנות ימיות וחוחיותיו המפורסמות של דרווין ועד הקורמורן חסר המעוף, חיות הבר של הגלפגוס הן משהו נפלא לראות. המפורסמים ביותר מבין כל המינים הללו הם צבי הענק של גלאפגוס. ישנם למעשה מינים רבים של צב גלפגוס, מכיוון שחלקם הפכו לאנדמיים רק לאיים שלהם. דוגמה אחת כזו הייתה ג'ורג 'הבודד. הוא האמין שהוא הצב האחרון של האי פינטה, אך למרבה הצער נפטר בשנת 2012. מינים רבים של צבים של גלאפגוס שורדים היום, ובזכות השימור, חלק גדול מחיות הבר של הגלפגוס ממשיך לשגשג.

סיור מומלץ: גלפגוס האולטימטיבי

גורילות ההרים # 3, אוגנדה

כמה מקרובי משפחתנו הקרובים ביותר, גורילות ההרים הם נדירים ביותר. הם שוכנים בארבעה פארקים לאומיים בלבד באפריקה. שניים מאלה (הפארק הלאומי הבלתי חדיר לבווינדי והפארק הלאומי מגהינדה) נמצאים ב באוגנדה וכל האוכלוסיות שנותרו של גורילות ההרים מוגנות מאוד על ידי שומרים חמושים, עד כדי כך שמספרם אכן גדל, לאחר עשרות שנים של מלחמה ורדיפות בבית יערות הגשם שלהם. התיירות חיונית להמשך ההתאוששות הזו, ומעניקה לאנשים המקומיים תמריץ להגן על הגורילות. שום טיול באוגנדה לא יהיה שלם ללא טיול בג'ונגל הצפוף בחיפוש אחר היצורים המפוארים הללו. הטרקים יכולים לנוע בין 45 דקות לשמונה שעות, תלוי במיקום הגורילות. תוכלו להשקיע כשעה בצפייה ממרחק בטוח.

סיור מומלץ: מסע גורילה ומשחק

Gorilla in the jungle of Uganda

מספר 2 נמרים, הודו

מלך הג'ונגל האמיתי, יש מעט דברים התואמים את ספארי הנמרים במונחים של אדרנלין טהור. הודו היא היעד לביקור בחיפוש אחר החתול הגדול החמקמק הזה. הודות למאמץ שימור ייעודי, מספר הנמרים נמצא בעלייה במדינה. הפארק הלאומי רנתאמבור הוא אחד המקומות הטובים ביותר לראות בו נמרי בר. ניתן לראות את החתולים הגדולים מתרווחים בשמש או צועדים בדרכים המאובקות. הנמרים האלה רגילים לאנשים, ולמרות שהם לא יהיו ידידותיים כמו חתול הבית הביתי שלכם (הם בכל זאת פרועים), הם בשמחה יעברו ממש ליד משאית הספארי שלכם, ויגרמו לחווית טבע בלתי נשכחת.

סיור מומלץ: Shere Khan

# 1 חמשת הגדולים, אפריקה

אין שום הפתעה לגבי מה שיוצא למעלה. חווית הטבע האולטימטיבית שנמצאת בחופשה היא ספארי אפריקאי בחיפוש אחר חמשת הגדולים האיקוניים (אריה, נמר, פיל, קרנף, תאו). קניה , טנזניה , בוצואנה ו דרום אפריקה הן ככל הנראה המדינות הטובות ביותר לבקר מבחינת המגוון הביולוגי שלהן. בשמורות משחק ברמה עולמית כמו סרנגטי ודלתא אוקוונגו, חלק מהשממות הנותרות השלמות בעולם, מערכות אקולוגיות מלאות שורדות ומאות מינים חיים באיזון טבעי מושלם. מחנאות באוהלים או בקתות יוקרה, קמה עם שחר השחר לחצוצרת הפילים וצחוק הצבועים לצאת ולראות מה אתה יכול למצוא, זה לא משתפר בהרבה לחוויה של חיות בר. אם עוד לא היית וזה לא ברשימת הדלי שלך, קח את זה מאיתנו, תרצה להוסיף אותו.

סיור מומלץ: Wildlife Express

Rhinos at Lake Nakuru, Kenya

אזכורים מכובדים אחרים שלא ממש הגיעו לרשימה זו כוללים את הלמורים של מדגסקר , את החופה הירוקה של יער הגשם באמזונס ואת הזאב האתיופי הנדיר להפליא. העולם שלנו שופע חיים, הרבה מהם מאוימים מעצמנו. כשאתה מזמין חופשת חיות בר, דע שאתה לא סתם נהנה מחוויה של פעם בחיים. אתה גם מסייע בשמירה על מינים אלה לדורות הבאים, על ידי מימון מגזר תיירות המגן עליהם. למידע נוסף על מגוון הטיולים המגוון שלנו, עבור אל דף הייעודי שלנו לחיות בר .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שוק ההון