נשים בדירקטורים: כיצד איום בנק יכול להאיץ את השינוי

תוכן עניינים
    
         

הגיוון באולמות הלוח רחוק מלהושג.

בבריטניה, בעוד שבסקירת המפטון-אלכסנדר – גוף שמטרתו להעלות את מספר הנשים בדירקטוריונים של חברות FTSE-350 – דווח על התקדמות, ההערכה האחרונה אמרה כי 175 חברות מובילות נותרו ” ובמיוחד “היעד המגובה על ידי הממשלה ל לפחות שליש מתפקידי ההנהלה שימלאו נשים עד סוף השנה.

     

 

 

בארצות הברית, בינתיים הדברים חמורים עוד יותר. נשים מהוות רק אחד מכל חמישה מושבים באולם המנהלים בכל 3,000 החברות הגדולות הנסחרות.

אנשים שאינם לבנים נותרו מיוצגים באופן דומה באולמות הלוח של אירופה וארה”ב.

סקירת פרקר, המבקשת לשפר את המגוון האתני במועצות הממלכה המאוחדת בבריטניה, דיווחה בשנת 2018 כי מבין 1,048 הדירקטורים ב- FTSE-100, רק 84 מגיעים מרקע אתני שחור, אסייתי ומיעוט.

 

לכן הודעה ביום חמישי מאת גולדמן זקס, אחד מבנקי ההשקעות החזקים ביותר בוול סטריט, עשויה להוכיח משמעותית בשינוי המצב.

         

 

 

דייוויד סולומון, מנכ”ל גולדמן זקס, אמר כי החל מסוף יוני השנה, הבנק לא יעבוד עוד על מניות הבורסה של חברות באירופה או בארה”ב, אלא אם יש להם לפחות אישה אחת. או אדם שאינו לבן בלוח שלהם בזמן ההנפקה שלהם.

   

     

עוד מפוליטיקה

     

 •            
               

  לויד למחוק חובות בשווי עשרות מיליונים הקשורים להונאת HBOS

             
           

 •          

 •            
               

  מוריסונים יוצרים 7,000 משרות בקומת החנות – אבל 3,000 מנהלים ילכו

             
           

 •          

 •            
               

  Brexit: בריטניה הזהירה רק סיכוי ’50-50′ לעסקת סחר באיחוד האירופי-בריטניה השנה

             
           

 •          

 •            
               

  השווקים של סין סובלים מנפילה הגדולה ביותר בחודשים ככל שגדלים פחדי הנגיף

             
           

 •          

 •            
               

  חוק ג’ק: חופשת שכול בתשלום להורים שאיבדו ילד מתחילה באפריל

             
           

 •          

 •            
               

  קבל תואר בכלכלה, אומרת מזכירת האוצר האמריקנית לגרטה תונברג

             
           

 •      

 

 

   

         David Solomon is chief executive of Goldman Sachs

       

תמונה:
          דייוויד סולומון הוא המנכ”ל של גולדמן זאקס
       

 

זה יעלה לשניים ביוני בשנה הבאה.

בשיחה בדאבוס ל- CNBC, ערוץ האחות ל- Sky News, אמר מר סולומון: “אני מסתכל אחורה על הנפקות בארבע השנים האחרונות והביצוע של הנפקות, [היכן שהייתה] אישה בלוח, בארה”ב טובה משמעותית מהביצועים של הנפקות בהן לא הייתה אישה בדירקטוריון.

“אז החל מה -1 ביולי בארה”ב ובאירופה, אנחנו לא הולכים לקחת הציבור של החברה אלא אם כן יש לפחות מועמדת דירקטוריון מגוונת אחת, עם דגש על נשים, ואנחנו הולכים להתקדם לקראת 2021 בבקשה לשניים.

“אנו מבינים שזה צעד קטן אבל צעד בכיוון של אמירה, אתה יודע מה, אנחנו חושבים שזה נכון. אנחנו חושבים שזו העצה הנכונה ואנחנו במצב גם בגלל הרשת שלנו כדי לעזור ללקוחות שלנו אם הם זקוקים לעזרה בהנחת נשים על לוחות.

“וכך זו דוגמא לאמירה שלנו כיצד נוכל לעשות משהו שאנחנו חושבים, אתה יודע, צודק ועוזר להניע את השוק קדימה. “

מר שלמה אמר שלא ניתן יהיה להציג את היעדים החדשים באופן מיידי מכיוון שהוא כבר עובד על מספר משטחים בשוק המניות. הוא אמר, עבור אותן חברות, הבנק יעבוד איתן כדי לשפר את ייצוג המגוון שלהם לפני ההנפקה או קרוב ככל האפשר לאחר מכן.

   

         A typical boardroom

       

תמונה:
          המגוון באולמות הלוח של בריטניה משתפר, אך יש עוד הרבה דברים לעשות
       

 

הוא הוסיף: “אנו עלולים להפסיד קצת עסקים, אך בטווח הרחוק זו העצה הטובה ביותר לחברות שרוצות להניב תשואות פרמיה לבעלי המניות שלהן לאורך זמן.”

גולדמן הוא הראשון מבין חברות בנקאות ההשקעות הגדולות בוול סטריט שנקטות עמדה כזו. זה גם יכול לפתוח מפרץ בין גולדמן לחלק ממתחרותיה.

מוקדם יותר השבוע התעקש מייק קורבט, המנכ”ל של סיטי, כי לא על הבנקים להיות אחראים לחברות או למדיניות הסביבתית, הממשלתית והחברתית שלהם.

הוא אמר לפגישה בדאבוס: “אני לא רוצה שאצטרך להיות זה שמספר לחברות או לאכוף סטנדרטים בתעשייה או עסק.

” אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו להיות האדם שמכתיב מנצחים ומפסידים. תפקידו של בנק הוא לתמוך ביישובים שבהם הוא פועל. זה לא להכתיב תוצאות. “

גם מר שלמה אמר שגולדמן לא יפסיק לגייס כסף לחברות דלק מאובנים – למרות שהוא גם מבקש לממן, להשקיע או לייעץ בפעילויות בשווי 750 מיליון דולר. תומך במעבר הרחק ממנהגים עתירי פחמן או על מה שהוא כינה “צמיחה כלולה”.

   

         Goldman Sachs has a small stake in the Weinstein Company

       

תמונה:
          גולדמן זקס מתכנן להדק את קריטריוני ההנפקה שלה בשנים הבאות
       

 

אך הוא התעקש שלקחת עמדה בנושא המגוון הייתה שונה מכיוון שזה יסייע בהעלאת התשואות לבעלי המניות של הלקוחות.

הוא הוסיף: “אני מאמין גדול שאם אתה לא דואג לבעלי העניין שלך בצורה רחבה יותר בטווח הבינוני והארוך, לא תביא תשואות מצטיינות.

” אני חושב שמבחינה ממשלתית, גיוון במועצות הוא נושא מאוד חשוב מאוד. היינו מאוד מאוד ממוקדים בזה. אז אנו מנסים למצוא דרכים לעודד זאת.

“אני בא מעמדה של התנסות משלי שבה אני מסתכל על מועצת המנהלים של גולדמן זאקס. יש לנו ארבע נשים מתוך 11, מנהלת ראשי שחור ואני באמת מעריכה את הפרספקטיבות המגוונות שאני מקבל שהן עוזר לי לנהל את החברה. ”

הוא ציין כי במהלך השנתיים האחרונות, יותר מ -60 חברות אמריקאיות ואירופיות צפו בשוק המניות ללא כל חברות דירקטוריון, בעוד שיותר ממאה אנשים התפרסמו עם חברת הנהלה אחת בלבד.

נותר לראות אם עמדתו של גולדמן תרתיע חברות מסוימות מלבקש את עצתה בבואן לשוק. עם זאת, כאחד הבנקים המקושרים בעולם, משקיעים מוסדיים אכן עומדים מאחורי חברה כשגולדמן מביא אותה לשוק.

זה הופך אותה לבחירה טבעית עבור עסקים רבים המבקשים לפרסם.

הנפקות עולמיות גדולות שעליהן עבד גולדמן במהלך 18 החודשים האחרונים כוללות את אלה של Slack, Uber, Dropbox ו- Aramco הסעודי וכן את ההפלה הנפקה של WeWork .

המהלך של גולדמן עשוי להפתיע חלק ממבקריו. כפי שניתן לטעון כי בנק ההשקעות המפורסם ביותר בוול סטריט, אם כי בשום פנים ואופן לא הגדול ביותר או הרווחי ביותר שלו, הוא הפך למטרה פופולרית עבור הכועסים על בנקאים בעקבות המשבר הפיננסי.

אולם ההכרזה של היום אינה הפעם הראשונה שהבנק שם את כספו במקום שבו הוא נמצא.

בשנת 2018 היא החלה בתכנית שנקראה Launch With GS , התחייבות של 500 מיליון דולר להשקיע או לתמוך בחברות בהנהגת נשים ומנהלי השקעות.

יהיה מרתק לראות אם מתחרות הבנק עוקבות אחר יוזמה אחרונה זו – ואמנם, האם הבנק נופל בדירוג היועצים הנצפים אם הוא צריך לדחות עסק כלשהו.

     

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שוק ההון