יום תיירות עולמי שמח: כך אנו מאמצים נסיעות בר-קיימא (קריאה של 9 דקות)

תוכן עניינים

זו שוב השנה הזו. 27 בספטמבר הוא יום התיירות העולמי, בו אנו חוגגים את כל מה שקשור לנסיעות. הדברים קצת שונים השנה, אבל זה לא יעצור אותנו. אנו חיים בעולם משתנה, בו נושאים של נסיעות בר קיימא ורווחת בעלי חיים הופכים לגורמים חשובים בקרב לקוחות שבוחרים עם מי לנסוע ולאן לנסוע. ובצדק. במאמר זה נסביר מה עושה On The Go Tours בכדי להשאיר טביעת רגל קטנה ככל האפשר ביעדים שאנו מבקרים בהם, ולעזור לאנשים ולחיות בר לשגשג.

רווחת בעלי חיים

רבים מיעדינו הם ביתם של כמה מהמערכות האקולוגיות השבריריות ביותר וחיות הבר המאוימות על פני כדור הארץ. תיירות היא לעתים קרובות חבל ההצלה של מערכות אקולוגיות אלה. זה נותן לאנשים המקומיים סיבה לשמר אותם, כדי שיוכלו להתפרנס מתעשיית התיירות. אנו לוקחים את האחריות שלנו כלפי חיות הבר ברצינות רבה ויישמנו מספר צעדים להגנה על בתי גידול יקרים אלה ועל המינים המכנים אותם בית. אנו גם נמנעים משימוש בחברות מקומיות המנצלות בעלי חיים בשבי, כגון “מקדשי נמר” בתאילנד וטיולי פילים בהודו.

TOFTigers

אחת המשיכות הגדולות ביותר ל הודו היא הסיכוי לראות נמר בטבע. הודו עשתה עבודה יוצאת מהכלל בהחזרת הנמרים מסף הכחדה, והמספרים דווקא הולכים וגוברים באזורים רבים במדינה. אך הנמר עדיין נמצא בסיכון של ציידים, כמו גם אובדן בתי גידול ופיצול אוכלוסין.

זו הסיבה שאנחנו גאים להיות חברים ב- מפעילי נסיעות לנמרים (TOFTigers). ארגון זה דוגל בהגנה טובה יותר על הנמר ובית היער שלו, בין השאר באמצעות נסיעה בת קיימא. TOFTigers פועלים כמשתנים עם ממשלות, קהילות והמגזר הפרטי, כדי לתמוך, לתכנן, לתמוך ולממן את ההגנה, השימור והטילוף של השממה הטבעית”. לכל מטייל שמצטרף לסיור בהודו Shere Khan בהודו הנמרים בפארק הלאומי רנתאמבור, אנו מתחייבים לתרום ל- TOFTigers. כספים אלה עוזרים להבטיח שלחיות מלכותיות אלה עתיד בטוח בהודו.

tiger mother and cub

גזעים ועלים

הפיל האסייתי הוא סוכן פסיכול בכל טיול ל סרי לנקה . הפארק הלאומי יאלה הוא ביתם של הצפיפות הגבוהה ביותר של פילי אסיה פראיים בעולם. ברחבי הארץ, Udawalawe, Bundala ופארקים לאומיים רבים אחרים הם גם ביתם של אוכלוסיות בר בריאות. וכך צריך לראות את הפיל, בטבע, חי חופשי. למרבה הצער, חייהם של פילים אסייתיים רבים בסרי לנקה, תאילנד והודו אינם חופשיים באותה מידה. טיולי פילים נותרים מקובלים במקומות כמו פורט ענבר בג’איפור, הודו. פילים שבויים עדיין מתבצעים דרך רחובות קנדי ​​במהלך פסטיבל קנדי ​​השנתי בסרי לנקה. ורבים המכונים “מקדשים” מתעללים למעשה בבעלי החיים שלהם ומחזיקים אותם בשלשלאות.

זו הסיבה שהיינו לאחרונה שותפים עם הארגון Trunks & Leaves. התחייבנו להבטיח שאנו עוסקים רק בחוויות פיליות אתיות. היינו בין מפעילי התיירות הראשונים שסיימו את טיולי הפילים ואנחנו כבר לא עורכים סיורים קבוצתיים לפסטיבל קנדי. המקומות היחידים שתראה פילים בסיור איתנו הם בפארקים לאומיים, שם בעלי החיים חופשיים ובטוחים מרדיפות בני אדם. המימון מביקורינו בפארקים לאומיים אלה מסייע בהגנה עליהם מפני פיתוח עתידי, ומבטיח תיירות אתית משגשגת בסרי לנקה.

Trunks and Leaves pledge

טיולי גמלים

עבור מטיילים רבים ל מצרים , מרוקו ומקומות אחרים, טיולי גמלים הם פעילות של רשימת דלי. גמלים היו מבויתים על ידי אנשים במדינות אלה במשך מאות שנים. אנו עדיין מציעים טיולי גמלים בחלק מיעדינו, אך יש לנו קריטריונים מחמירים להבטחת רווחת בעלי החיים.

ב מרוקו אנו משתמשים בספק מקומי העומד בדרישות המחמירות שלנו לרווחת בעלי חיים. הגמלים נושאים את המטיילים שלנו רק מרחק קצר אל מחנה מדבר סהרה שלנו והם מוזנים ומשקים בכל קצה. בהרפתקאות הטרקים הארוכות יותר שלנו בארץ, הגמלים לא רוכבים על ידי המטיילים שלנו. הם נושאים רק ציוד וגמל אחד ללא כל מטען מלווה תמיד את המסיבה, למקרה שיש להחליף תיקים בין בעלי חיים. במצרים אנחנו כבר לא כוללים טיולי גמלים ברוב סיורי החתימה שלנו, אם כי הם עדיין מוצעים על ידי אנשי עסקים מקומיים בפירמידות.

בשתי המדינות, הגמלים הם בדרך כלל פרנסתם הבלעדית של בעליהם. לכן, האינטרס שלהם הוא שמטפלים היטב בבעלי החיים. זה מבטיח שהגמלים יישארו בריאים ויכולים לפרנס את בעליהם.

camel trek in Morocco

עזרה לקהילות מקומיות

כמו גם חיות הבר, אנו עובדים קשה כדי להבטיח שהקהילות המקומיות ייהנו מהסיורים שלנו. כשאתה מטייל איתנו בכל סיור חתימות, אתה יכול להיות נוח בידיעה ש -70% מכספי החג שלך נשארים ביעד שאתה מבקר.

במידת האפשר, אנו משתמשים תמיד בבתי מלון ומסעדות בבעלות מקומית. זה מכניס כסף לכיסם של אנשים מקומיים ועוזר להם לפרנס את משפחותיהם. כל המדריכים שלנו הם גם מקומיים דוברי אנגלית. זה טוב בשבילך מכיוון שהם מכירים את יעדם מבפנים, וזה טוב להם מכיוון שהם זוכים להרוויח שכר על ידי הצגתם סביב המקומות שהם אוהבים. אנו גם מפעילים מספר תוכניות ספציפיות ליעדים שיעזרו לאנשים מקומיים.

שתילת עצים בקמבודיה

כל סיורי החתימה שלנו ב קמבודיה מבקרים בכפר הקטן פרק דאק, שנמצא כשמונה קילומטרים מסיאם ריפ. רוב תושבי הכפר כאן הם בעלי הכנסה נמוכה, ולכן אנו נוטעים עצי פרי כמו פרי מנגו וג’ק בסביבה המקומית. זה נותן למטיילים שלנו הזדמנות לחוות חיי קמבודיה כפריים, ובמקביל לתת לאנשים המקומיים מקור מזון ותוצרת שהם יכולים למכור. השתילים שאנו שותלים מקורם במגדלים מקומיים, מה שמועיל עוד יותר לכלכלה הכפרית. כאשר עצים אלה צומחים, הם גם לוקחים פחמן דו חמצני מהאטמוספירה. זה עוזר להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלנו ותורם למאבק נגד שינויי האקלים. מטרתנו היא לשתול כ -3,000 עצים, המשתרעים על שטח של 20 דונם.

Tree planting in Cambodia

שינוי לילדים

מי שנסע איתנו להודו יידע על תוכנית השינוי לילדים שלנו. אנו ממליצים למטיילים שלנו לתרום רופי לא רצויים, אשר אנו משתמשים בהם כדי לעזור לשני בתי ספר ברג’סטאן. ברבים מהטיולים שלנו אנו באמת מבקרים באחד מבתי הספר הללו. כאן המטיילים שלנו יכולים לפגוש את התלמידים ולראות לאן הכסף שלהם הולך. אנו ממליצים למטיילים להביא פריטים חינוכיים כגון עפרונות ונייר לתרומה במהלך ביקורם. בבית הספר היסודי Abhaneri, לסטודנטיות יש כעת גוש שירותים משלהם הודות לתרומות הנדיבות של מטיילים ב- On The Go Tours.

כמפעיל תיירים, מוטלת עלינו האחריות להבטיח שאנשים מקומיים וחיות בר ישגשגו ביעדים בהם אנו מבקרים. אנחנו תמיד מחפשים דרכים חדשות לעזור. אם ברצונך לקבל מידע נוסף על הנושאים הנדונים במאמר זה, אנא היכנס לדף נסיעות בר קיימא .

School children in India

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שוק ההון